Cz-Ebay.cz ve zprávách TV NOVA


Jednoho dne ráno zazvonil na našem českém telefonním čísle telefon a z druhé strany se ozvalo: Dobrý den, tady televize NOVA. Chtěli bychom jsme natočit reportáž o Vaší společnosti, o nákupech v USA přes internet. Byli by jste ochotní nám něco o tom říct a zodpovědět pár otázek do kamery?

Slovo dalo slovo a za další dvě hodiny jsem již seděl ve studiu NOVY v Liberci. Reportér, kameraman a já, Zvolánek Stanislav z CZ-Ebay.cz. Ptali se opravdu hodně, zajímalo je, jak se přesně nakupuje přes internet v USA, co se hlavně nakupuje a kde a v jakých obchodech je dobré nakupovat. Jací lidé nakupují nejvíce, jestli studenti, nebo maminky v domácnostech, co si myslíme o vývoji kurzu USD vůči české koruně a jestli nám to zvedlo počet nakupujících.

Bylo toho dost a zabralo nám to i s názorným vysvětlením nákupu a zpracováním objednávky u nás v Cz-Ebay.cz hodinu. Reportér se pochlubil, že již několik let nakupuje na Ebay, že si před měsícem vydražil basovou kytaru a že ho stála o polovinu levněji, než by stála tady v ČR. Kameraman má zase bratra, který zásobuje zbožím z Ebay všechny z rodiny, známé a kamarády. Prostě to byla celkem příjemná návštěva spojená s natočením reportáže o nás.

Odcházel jsem s dobrým pocitem a zároveň jsem si uvědomil, že po odvysílání reportáže v televizi se lidé nahrnou na internet, všichni začnou využívat naše služby k nákupu a my zkolabujeme. Naštěstí (nebo naneštěstí) to dopadlo všechno jinak, než bylo domluveno. TV NOVA nám z hodinové reportáže věnovala 9 sekund, kde jsem se stihl mihnout i já a říci do kamery jednu větu. Z reportáže byl jen krátký šot v televizních novinách v 19.30 na TV NOVA dne 17.9.2009.

Až po odvysílání si pak člověk uvědomí tu sílu médií, tu moc nad děním v naší společnosti a nad nasměrováním informací pro nás obyčejné lidi. Pokud chcete vidět co z našeho rozhovoru vzniklo, koukněte se na archiv zpráv od 9 minuty záznamu. Tady je odkaz:

AKTUALIZOVÁNO: Video bylo odebráno pro uvolnění novějších záznamů televize. Škoda ...

- archiv televize NOVA 
hlavní zpravodajství 17.9.2009, 19.30 hod - Zvolánek Stanislav, majitel intern. obchoduZvolánek Stanislav,
spolumajitel  Cz-Ebay.cz