Jak odesíláme zásilky z USA?Protože se začátku spolupráce s DHL jsme neměli vychytané všechny mouchy a občas se nějaká zásilka dostala k zákazníkům až za týden, místo avizovaného dodání do 3 dnů, dali jsme si schůzku se všemi zainteresovanými stranami a zde je výpis toho, co je důležité pro doručení zásilky z USA do EU.1- Do každé námi odeslané zásilky přikládáme "comercial invoice", kde je vypsáno, o jaké zboží se jedná, kolik je tam přesně kusů a celková cena za zboží. Pro celnici DHL to znamená to, že zásilka by měla projít celnicí bez zdržení a nikdo ji zbytečně nezadržuje.

2- Pokud cena zboží v zásilce přesahuje 150 EURO (cca 200 USD) přikládáme k zásilce také doklad o nákupu (doklad PAYPAL) potřebný pro zrychlené celní řízení. Neznamená to automaticky, že budete platit clo a DPH, to závisí na proclívajícím úředníkovi.

3- Pokud tento doklad nemáme (protože jste si zboží hradili Vy), můžete si ho přiložit k objednávce sami. V případě, že v zásilce tento doklad přiložený nebude a celník bude chtít vidět doklad prokazující uhrazení zboží, bude vás kontaktovat emailem, nebo telefonicky.

4- Když je zboží zasíláno na společnost /firmu, přikládáme k zásilce také doklad, kde souhlasíte se zastupováním DHL pro vyřízení celního řízení, které se pak několikanásobně zrychlí. V případě, že si to chcete vyřídit sami, stačí nás informovat emailem nebo do poznámky v objednávce. Do zásilky pak nepřikládáme nic a DHL Vás bude kontaktovat pro doložení potřebných dokladů.

5- Pro naše slovenské zákazníky je postup stejný s tím rozdílem, že bezcelní limit na Slovensku je 22 EURO (cca 30 USD) a proto do všech zásilek odeslaných z naší pobočky přikládáme  "comercial invoic" a rovnou i PAYPAL doklad, aby již celníci nežádali tyto doklady dodatečně a tím zdržovali celní řízení.Dofáme, že vyřízení celního řízení již nebude zdlouhavé, nervy drásající a hlavně, že se k Vám zásilky dostanou co nejdříve.


Cz-Ebay.cz / Sk-Ebay.sk / DHL