Platba on-line již v provozu

autualizováno 22.11.2011 13.15 hod

Takže platební portál byl zprovozněn Komerční bankou a spol. GP WebPay a převod peněz můžete znovu realizovat i přes tebto druh platby. Z případné komplikace se omlouváme
Cz-Ebay a Komerční banka s.s.Od soboty do dnešního dne máme problém z platbou on-line platební kartou přes naše stránky. Společnost GP WebPay a Komerční banka, který jsou správci naší platební brány již tento problém řeší a měl by být do 24 hodin odstráněno.

Problém je v podpisovém certifikátu a v následních hláškach o nezdařilé transakci, kdy se peníze síce odečetli z karty, ale zůstali viset na administraci GP WebPay a nepřipisovali se automaticky na účty klientů. Doufáme, že se to co nejdříve vyřeší a platby kartou budou zase k dispozici.

Zde uveřejňujeme email od GPWebPay, kde nám síce píšou, že nové rozhraní nebude mít vliv na průběh platby, ale jak jsme se mohli přesvědčit, má.

Vážení obchodníci, uživatelé systému GP webpay,

v pátek 4.listopadu 2011 v odpoledních hodinách jsme na TEST prostředí nasadili novou verzi GP webpay. Tuto verzi plánujeme do produkčního prostředí nasadit při plánované odstávce 16.listopadu 2011 @ 1:00-6:00 (CET).
Změny, které jsme provedli by na vás neměly mít žádný dopad, přesto vás chci na jednu upozornit.
Jedná se o změnu, kdy jsme do odpovědi  na operaci  CREATE_ORDER přidali ještě jeden kontrolní podpis DIGEST1.

Tento podpis zvyšuje bezpečnost zasílané odpovědi – pro jeho výpočet se používá pole MERCHANTNUMBER, které se ve vlastní  odpovědi nezasílá – znáte ho však vy – obchodníci. Přesný popis najdete v aktualizované dokumentaci GP webpay – část Seznámení se systémem strana 12.Stávající podpis DIGEST, stále v nezměněné podobě zasíláme, tzn. zpětná kompatibilita zůstává zachována.

Pokud plánujete úpravy vašeho eShopu, naplánujte si i přechod na nově představený podpis DIGEST1