První zkušenost z DHLV pondělí 12.4.2010 ve 21.hod středoevropského času (15.hod v Georgii) bylo zasláno z naší pobočky Cz-Ebay do ČR přes DHL 33 zásilek. Pět (5) na Slovensko a dvacetosum (28) do ČR.
Ve středu ráno 14.4.2010 nám volal první zákazník, že již zásilku má doma, což je doba doručení 35 hodin, méně než 2 dny.


24 zásilek bylo doručeno v průběhu středy 14.4.2010 zákazníkům přímo na jejich adresu.
3 zásilky jsou stále v autě přepravce, protože zákazník nebyl zastižen doma.
1 zásilka je stále na celnici pro upřesnění počtu a celkové ceny za zboží v zásilce (psané ve čtvrtek, možná již dnes bude odeslána a dopravena příjemci)
5 zásilek odeslaných na SR je stále na celnici
(v SR je zákon jiný, než v ČR, všechny zásilky nad 22 EURO podléhají clu a pravděpodobně proto trvá celní řízení déle).

Další zásilky byly odeslány ve středu 14.4.2010, další půjdou v pátek. Až poté budeme všechno hodnotit a případné chyby řešit.


Tak co k tomu říci?
Myslíme, že to není pro začátek spolupráce vůbec špatné, navýšení ceny o několik dolarů vůči USPS americké poště se pro naše zákazníky určitě vyplatilo a zásilky mají od odeslání z USA za dva dny doma.

Je zajímavé, že v úterý 15.4.2010, den po odeslání zboží z naší pobočky přes DHL nás navštívili na naší pobočce v Georgii / USA dva pánové z USPS, kteří nám přišli nabídnout lepší ceny než dosud, lepší než máme teď s DHL a servis na úrovni VIP. Dosud (2 a půl roku) jsme využívali jejich služby, platili za zásilky měsíčně opravu velké peníze, ale o bližší spolupráci nechtěli slyšet. Až když řidič USPS upozornil nadřízené o naší začínající spolupráci s DHL, tak se manažeři vzpamatovali a zjistili co ztrácejí. Uvidíme, jak to bude v budoucnu, ale zatím to vypadá na krok vpřed a ve spolupráci s DHL budeme pokračovat.
info:

1.-  Doručení zásilky na vaši adresu urychlíte přiložením dokladu o uhrazení zboží do vaší objednávky u nás (platí pouze pro případy, když jste si to hrdili sami, jinak za vás tento doklad přikládáme my)
2.-  Řidič DHL Vám při doručovaní volá na váš telefon, který máte uveden na našich stránkách ve vašem profilu, zda jste doma. Takže dva - tři dny po odeslání zásilky od nás z USA buďte na příjmu.
 

Cz-Ebay.cz