Změna přepravní společnosti

6.4.2010

Od 7.4.2010 začíná pro nás nová etapa a to změnou dopravce z americké pošty USPS na společnost DHL.

Protože každý měsíc nám narůstá počet odeslaných zásilek z naší pobočky v USA do ČR nebo SR (od začátku roku 2010 jich bylo odesláno již 712) a standartní odesílání přes americkou poštu USPS nám pomalu přestalo vyhovovat (kvůli delší době dodání zásilky k zákazníkovi, nesmyslně dlouhém vyřizování reklamací a v neposlední řadě i tomu navazujícímu zdlouhavému proclívání našich zásilek), začali jsme hledat jiného dopravce, který by nás posunul o stupeň výše v čase přepravy z USA do ČR /SR a čase vyřizování celního řízení.

Měli jsme opravdu štěstí v tom, že jsme se dohodli hned s první přepravní společností a to s DHL. Díky profesionálnímu přístupu těchto lidí, kteří nám cenu dopravy z USA do ČR maximálně přizpůsobili naší žádosti, snížili dobu dodání zásilky k zákazníkovi ze dvou týdnů na dva - tři dny a také zkrátili dobu vyřízení celního řízení, jsme mohli definitivně opustit americkou poštu USPS.

Protože už několik let provozujeme zásilkovou službu z USA do ČR /SR, moc jsme nevěřili slíbenému času dodání do 2 - 3 dnů, ale k našemu překvapení se první zkušební zásilka dostala do ČR za 1 a půl dne !! Samozřejmě prošla celnicí a celním řízením. Odeslána byla ve středu o 20.30 hod (času v ČR) a v pátek ráno o 08.00 nám řidič DHL volal, že zásilku veze a jestli jsme doma. Zda to bude samozřejmostí nevíme, každopádně nás to opravdu překvapilo a ujistili jsme se, že dodání zásilky přes oceán a celní řízení se dá i zkrátit a nemusí to být na úkor peněz.

Pro expresní dodání a vyřízení celního řízení je však nutné mít v zásilce přiloženou fakturu, nebo doklad prokazující zakoupení zboží. Můžete si ho tam přiložit sami (moje objednávky - detail objednávky - přiložit doklad zákazníka), nebo do balíku bude přiložený doklad CZ-Ebay prokazující naši platbu (jestli jsme vám zboží hradili my). 

Jen čas nám ukáže, jestli jsme udělali správnou věc a jestli to bude pro vás, naše zákazníky ulehčení procesu nakupování s naší společností CZ-Ebay.cz.  Dnes však musíme říct, že nové spolpráci moc fandíme a věříme.
Vaše reakce na nové přepravní služby můžete napsat po ukončení objednávky do naší knihy hostů - reference.

S pozdravem CZ-Ebay.cz