10.07.2024 - DHL, 3. aktualizace, již OK

10.07.2024 - aktualizace 3
Tak již vyřešeno. Někdo v US to konečně pochopil a účet je obnoven. DHL funguje i nadále standartním způsobem

20.06.2024 - aktualizace 2
Tak nevíme co se děje, ale kurýr nechodí na naši adresu skladu v USA vyzvedávat balíky s tím, že se nejdříve musí dořešit investigation /vyšetřování. Je to opravdu flustrující po spolupráci přes 18 let nám zastavit služby kvůli zaslání 2 sprejů. 
Takže stále vyřizuje, voláme a píšeme na vedení DHL jak v ČR, tak v USA a čekáme na dořešení. V případě, že budou problémy přetrvávat, nabídneme Vám adekvátní alternatyvu k této službě u jiného přepravce. 
Omlováme se za tuto situaci, věříme, že to půjde co nejdříve. FEDEX i kontejnery fungujeí stále normálně.

17.06.2024 - aktualizace

Vše vyřešeno, DHL znova funguje a odesíláme normálně
----------------------

Dne 30.05.2024 nám DHL pozastavilo účty v USA s tím, že jsme porušili jejich obchodní podmínky. A ptáte se čím?

My byli také zvědaví co se děje a kým jsme začali vyřizovat co se stalo, volalo nám 5 lidí přes managera DHL pro východní státy USA, šéfa bezpečnosti hubu DHL Atlanta, šéfa z Customs Clearance Team z Cincinaty hlavního hubu v USA a pak ještě i nějaký bezpečnostní expert z DHL.

Námi odeslané balíky pro zákazníka K.L, které si zboží zakoupil sám, poslal k nám na US sklad a my jsme mu je přeposílali do ČR obsahovali 2 spreje, výbušný plyn, který v některých případech při změně tlaku v letadle může způsobit i expolozi a případné poškození letadla. Ty dvě balíky prošli bez kontroly rentgenem přes letiště v Atlantě a dostali se až na letiště mezinárodního hubu v Cincinaty, kde na to při kontrole přišly.

Protože my každý balík neotvíráme, nekontrolujeme jeho obsah a řídíme se pouze popisem, který si vypíše sám zákazník na našem webu, stalo se to, co se stalo. Ve vyplněném INVOICE u nás si K.L. vypsal, že se jedná o dvě tuby s vitamíny. A ono to byli tlakové láhve.

Z DHL nám řekli, že vyzvedávat u nás balíky nebudou do doby, až se to vyřeší. Tak to řešíme a hledáme společné řešení, jak těmto případům příště předejít a hlavně, snažíme se o odblokování restrikcí na naše DHL účty v US.

Prozatím budeme všechny letecké zásilky odesílat přes FEDEX. Věříme, že se situace srovná do normálu co nejdříve. Děkujeme za trpělivost.
USA-balik.cz