Všeobecné informace, dovoz vozidel

world mapVšechna námi zakoupená vozidla jsou přepravována systémem "door to door", při kterém odpadá možnost poškození při špatné manipulaci ve skladu, v přístave, nebo při přesouvání vozidla z lodě a na loď.

Samotná přepravu je realizována v našem 40 stopovém kontajneru, který je přistaven před náš USA sklad a kde pak nakládáme vozidlá a velké balíky. Po naložení se zaplombuje a odešle na tahači do přístavu Charlestone nebo Savanah, odkud je pak naložen na volnou loď směrující do EU. Odplombují ho až na celnici v Praze, kam je kontejner doručován a kde ho pak následně i proclíváme


Novinka v r. 2023.

Od tohto roku si můžete dovést auto z mimo EU (mapř. z USA) i starší 8 let s tím, že ho bez problémů pak přihlásíte na CZ značky, uděláte STK, bude Vám k autu vystaven technický průkaz a bílá ŠPZ !!!

Je to snad největší zpráva za posledních 20 let, co auta dovážíme, takže jsme rádi, že Vám ji můžeme napsat mezi prvními. Jedinou podmínkou přihlášení vozidla do provozu v EU při dovozu vozidla staršího 8 let je to, aby splňovalo min. EURO 3, což v praxi znamená autá ne starší roku 2000. Je nutné si vždy zjistit jakou emisní normu auto splňuje a jestli je to min. EURO 3, přihlásit to na značky v EU nebude problém.


Jestli potřebujete přepravit z USA vozidlo, nebo ho plánujete zakoupit, ale nevíte si rady, napište nám. Rádi Vám pomůžeme jak s přepravou po USA od prodejce k nám na USA sklad v Georgii, tak s komunikací s prodejcem, případně platbou nebo vydražením za Vás.


Ješte více informací získáte na našem novém webu ohledně nákupu a dovozu vozidel z USA a to USA-auto.cz

usa-auto 1