Všeobecné informace, dovoz vozidel

world mapVšechna námi zakoupená vozidla jsou přepravována systémem "door to door", při kterém odpadá možnost poškození při špatné manipulaci ve skladu, v přístave, nebo při přesouvání vozidla z lodě a na loď.

Samotná přepravu je realizována v našem 40 stopovém kontajneru, který je přistaven před náš USA sklad a kde pak nakládáme vozidlá a velké balíky. Po naložení se zaplombuje a odešle na tahači do přístavu Charlestone nebo Savanah, odkud je pak naložen na volnou loď směrující do EU. Odplombují ho až na celnici v Praze, kam je kontejner doručován a kde ho pak následně i proclíváme


Novinka v r. 2023.

Od 03/ 2023 si můžete v klidu dovést auto z mimo EU (např. z USA) i starší 8 let s tím, že ho bez problémů pak přihlásíte na CZ značky, uděláte STK, bude Vám k autu vystaven technický průkaz. Má to pouze jednu podmínku a to tu, že auto musí spňovat emisní nromu min. EURO 3, což v praxi znamená autá ne starší roku 2000.


Jestli potřebujete přepravit z USA vozidlo, nebo ho plánujete zakoupit, ale nevíte si rady, napište nám. Rádi Vám pomůžeme jak s přepravou po USA od prodejce k nám na USA sklad v Georgii, tak s komunikací s prodejcem, případně platbou nebo vydražením za Vás.


Ješte více informací získáte na našem novém webu ohledně nákupu a dovozu vozidel z USA a to USA-auto.cz

usa-auto 1